Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
60 postów 58 komentarzy

Salon z Widokiem na Kuchnię

adam kadmon - W zasadzie o wszystkim , co mieści się w kręgu zainteresowań blogera obarczonego przymusem poetyckich ekspiacji. Takie tam : kultura, sztuka, poezja , najmniej polityki w wydaniu polskim

W stronę Polexitu

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Przyrzekłem : tu ani słowa o polityce w wydaniu polskim. Vide - Waszczykowski i ten jakże mu tam - Zieliński. Słowa , jak sądzę , nie złamałem. Wszyscy o BREXICIE, hm...

           Jedyna zasługa płynąca z Brexitu , to ta , że jeszcze bardziej jesteśmy skazani na alians z Niemcami , naszymi starszymi braćmi w cywilizacji , kulturze, zawziętymi protektorami pokoju , miłości bez granic , żywymi obrońcami  skrzywdzonych - tych domniemanych także.

Angole postawili na swoim , Szkoci - lud  do bólu pragmatyczny - także. Walijczycy , naród problematyczny , nie licząc Toma Jonesa , też.

Co pozostanie ?  Czekanie , aż ktoś   broniący  swego stylu życia , kultury i swej ziemi, wyjdzie i krzyknie :

                                    FORZA PADANIA !

A za nim , jak po sznurku pójdą inni.   Unia w tym kształcie nam danym , nie ma prawa istnieć. Więc prędzej , prędzej jednak, niż później upadnie, pod ciężarem swoich własnych dorodnych wykwitów głupoty , absurdów , paternalizacji , przerostu formy nad treścią. Nikt  nie wie jeszcze , co poczną Niderlandy , ale dla każdego  niepodległość jest cenna.

          Proponowana jest zamiast Unii , konfederacja narodów i państw narodowych , w miejsce dziwotworu , ale co ja tam wiem....Ciekawe , jak na pomysł powołania konkurencyjnej  Konfederacji Wolnej Europy , zareagowała by Anglia . Zdradziecka , nie posadająca przyjaciół , ni wrogów .

Tylko odwieczne biznesy.

Mój kolega bloger z Wirtualnych Mediów , zrekapitulował  na gorąco , sytuację na piątek   :

 

Komunikat agencji PAPA: Bruksela stawia Londyn do pionu!

 

piątek 24/06/2016
image0
 

24.06. Warszawa (PAPA) – Jak nieoficjalnie dowiaduje się agencja

 PAPA ,

  Komisja Wenecka poinformowała Davida Camerona o swoim wieczornym przylocie do Londynu w celu cyt: zbadania stopnia zagrożenia praworządności w Wielkiej Brytanii, a wiceprzewodniczący KE Timmermans zapowiedział wszczęcie w stosunku do Wielkiej Brytanii wszystkich trzech stopni procedury ochrony praworządności naraz.

W związku z niestabilnością sytuacji na giełdzie londyńskiej, przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker zdecydował o objęciu londyńskiego City bezpośrednim nadzorem ze strony komisarz Elżbiety Bieńkowskiej, którą określił jako cyt: uznanego eksperta i wybitną osobowość.

Prezydent Europy Donald Tusk w rozmowie telefonicznej zagroził królowej Elżbiecie II wszczęciem procedury impeachmentu.

Królowa wyraziła swoje ubolewanie w związku z niedostatecznym z jej strony i mającym negatywny wpływ na ostateczny wynik zaangażowaniem się w sposób przeprowadzenia referendum i poprosiła Prezydenta Europy Donalda Tuska o dalsze szczegółowe instrukcje mogące wstrzymać impeachment.

O rozwoju sytuacji w Wielkiej Brytanii agencja będzie informowała na bieżąco.

 

Bogdan Rzetelny (PAPA)

KOMENTARZE

 • @@@!
  Czy jeszcze do PiS nie dotarło, że to gówno nie Europa? W godzinie próby mamy bardzo słabego, chyba niezbyt inteligentnego ministra. Tragedia. Po ministrze spodziewałem się więcej. Zawiodłem się. Czyżby pan Waszczykowski nie rozumiał, że makrela z żabojadem od dawna planowali pewne posunięcia? Proszę pana panie Waszczykowski! To nie jest recepta na podział Europy czy rozpad UE! To jest niemiecko-francuski plan inwazji na Europe!!! Proszę głośno to mówić i dłużej nie pozostawać w tej zbrodniczej organizacji! Ile jeszcze trzeba dowodów, żebyście oficjalnie to przyznali??? Wie pan co to jest zdrada stanu? To jest to co tak chętnie zarzucacie PO. Przed nami ostateczna rozgrywka. Zacznijmy od ograniczenia liczby niemieckich mediów w Polsce i zatamowania rzeki pieniędzy Sorosa zasilających zdradzieckie i antypolskie organizacje w Polsce. Do czego zmierzają szerzej przedstawia filmik https://www.youtube.com/watch?v=kPLi3Y_ySCw
 • @@@!
  Znalazłem w necie niezwykle ciekawy link do pocztówki z lat II wojny światowej wydawanej w okupowanej Francji.... ręce opadają i włos się jeży na głowie:
  http://www.nouvelordremondial.cc/2013/02/22/notre-mere-leurope-carte-postale-francaise-pour-paques-1942/?utm_content=buffer8e58d&utm_medium=social&utm_source=twitter.com&utm_campaign=buffer
  Google tłumaczy tekst tak sobie, ale sens oddaje wiernie...
 • @@@!
  TVP.Info ujawnia DOKUMENT. Niemcy i Francja chcą stworzyć superpaństwo w miejsce UE. Niemcy chcą przekształcenia Unii Europejskiej w Superpaństwo z dominującą rolą Berlina i Paryża. Taką propozycję ma przedstawić państwom Grupy Wyszehradzkiej Frank-Walter Steinmeier – szef niemieckiego MSZ. Państwa członkowskie straciłyby m.in. prawo do własnej armii i odrębnego systemu podatkowego. Do dokumentu, który przedstawia niemiecko-francuski plan dotarł program „Minęła dwudziesta” i portal tvp.info, który dziś publikuje oryginał dokumentu. Głównymi założeniami europejskiego superpaństwa maja być: - unifikacja prawa karnego oraz systemu podatkowego, - państwa bez własnej waluty oraz banku centralnego, - jednolity system wizowy, - wspólna polityka zagraniczna względem innych państw oraz organizacji międzynarodowych, - ograniczona rola NATO, - kraje członkowskie bez prawa do własnej armii i służb specjalnych. "Kraje członkowskie faktycznie nie miałyby prawa do własnej armii, własnych służb specjalnych, odrębnego kodeksu karnego, odrębnego systemu podatkowego – w tym wysokości podatków, własnej waluty, czy banku centralnego zdolnego do realnej obrony interesów finansowych państwa narodowego. Ponadto kraje członkowskie faktycznie straciłyby kontrolę nad własnymi granicami oraz procedurami wpuszczania i relokowania uchodźców na ich terenie" - ujawnia Michał Rachoń, autor publikacji na portalu tvp.info. - "Projekt zakłada również wprowadzenie jednolitego systemu wizowego oraz prowadzenie wspólnej polityki zagranicznej względem innych państw oraz organizacji międzynarodowych. Z dokumentu może wynikać również, że ograniczeniu musiałaby ulec rola NATO na kontynencie europejskim".
  W dokumencie czytamy: „Unia powinna mieć możliwość planowania i przeprowadzenia zarówno cywilnych jak i wojskowych operacji w sposób bardziej efektywny, ze wsparciem stałych cywilno–wojskowych łańcuchów dowodzenia. Unia powinna móc polegać na stale opłacanych siłach szybkiego reagowania i móc dostarczyć wspólne mechanizmy finansowania takich działań. W ramach współpracy europejskiej państwa członkowskie zamierzają ustanowić stałą strukturę kooperacji w dziedzinie obrony, wraz ze zdolnością do uruchomienia operacji obronnych w sposób elastyczny. W sytuacjach, w których jest to potrzebne, państwa UE powinny rozważyć powołanie morskich sił zbrojnych lub pozyskanie innych rodzaju zdolności z zasobów należących do UE”. Odnośnie kryzysu imigracyjnego: „Sytuacja, w której ciężar migracji jest nierównomiernie ponoszony przez ograniczoną liczbę państw jest nie do utrzymania. W pierwszej kolejności system dubliński musi zostać ulepszony za pomocą stałych mechanizmów przewidujących powiązanie i podział ciężaru migrantów pomiędzy państwami członkowskimi”. Do dokumentu dotarł portal tvp.info i program „Minęła dwudziesta”. Frank-Walter Steinmeier – szef niemieckiego MSZ ma przedstawić państwom Grupy Wyszehradzkiej propozycję stworzenia europejskiego superpaństwa zamiast Unii Europejskiej. Kraje, które weszły by w skład superpaństwa straciły by kontrolę nad swoimi granicami. Oznaczało by to brak nadzoru nad procedurami wpuszczania i relokowania uchodźców na własnym terenie. W praktyce byłby to przymusowy podział imigrantów. Powołana miała by być „multinarodowa straż graniczna i straż wybrzeża”. Nikt nie miałby własnej armii, służb specjalnych, swojego kodeksu karnego, systemu podatkowego, własnej waluty. Nie było by więc kwestii „czy przyjąć euro”, tylko „kiedy to zrobić”. Nad bezpieczeństwem miała by czuwać „European Security Compact”, która zajęłaby się wszelkimi aspektami bezpieczeństwa.Dokument ma 9 stron. Tvn.info opublikowało go w całości:
  http://niezalezna.pl/uploads/zdjecie2016/146701000412994782449.jpg http://niezalezna.pl/uploads/zdjecie2016/146701000412994882449.jpg http://niezalezna.pl/uploads/zdjecie2016/146701000412994982449.jpg http://niezalezna.pl/uploads/zdjecie2016/146701000412995082449.jpg http://niezalezna.pl/uploads/zdjecie2016/146701000412995182449.jpg http://niezalezna.pl/uploads/zdjecie2016/146701000412995282449.jpg http://niezalezna.pl/uploads/zdjecie2016/146701000412995382449.jpg http://niezalezna.pl/uploads/zdjecie2016/146701000412995682449.jpg http://niezalezna.pl/uploads/zdjecie2016/146701000412995482449.jpg Ps.. Nie daj Panie Boże takiego państwa rządzonego przez tępych żydopedałolewaków i alkoholików. Te wszystkie te dotychczasowe "przecieki" prasowe w Niemczech to jak ogłuszanie bydła w rzeźni. Oni tego planu nie wymyślili wczoraj, ten plan już istniał, był realizowany, teraz po prostu przyspieszył !!! Ktoś wierzy w to, że taki plan został przygotowany na kolanie, a wypchnięcie GB z UE to nie celowe działanie? GB dobrze wiedziała o tym planie..i nie było na to ich zgody. Polacy jak zawsze dowiedzieli się ostatni. Jeśli te propozycje przedstawionych przez Steinmeiera zostaną narzucone krajom należącym do UE, to uznam, że jestem w stanie wojny z żydolewackopedalską zbankrutowaną już UE. W obronie suwerenności Polski będę dążyć do opuszczenia przez Polskę UE i niszczyć wszelkie przejawy kolonizacyjnych zapędów tej zbrodniczej organizacji wszelkimi dostępnymi środkami. Tak mi dopomóż Bóg. Ps.II.. To tez ku chwale Germańskiego dobrobytu!!! Finansowa hipokryzja: EBC spłaca długi Niemiec drukowanymi przez siebie euro i jest OK. Gdyby NBP zrobił tak samo w Polsce, to groziłby nam międzynarodowy skandal!! Okazuje się, że finansowe standardy obsługi zadłużenia dla państw należących do strefy euro (np. Niemcy) są diametralnie różne od standardów panujących dla państw, które do wspomnianej strefy nie należą. Europejski Bank Centralny od kilku już lat prowadzi politykę drukowania setek miliardów nowych euro i skupowania za nie długów krajów, w których obowiązuje euro. W ten sposób samym tylko Niemcom umorzono już ponad 170 mld euro! Gdyby tak samo chciał postąpić polski NBP, to idę w zakład, że groziłby nam międzynarodowy skandal.
 • @@@!
  W 1946 roku Niemcy zmuszono do podpisania "Kanzler Akt"/"Chancellor act" z 25 maja 1946 , który daje pełne prawo USA do wyznaczania kanclerzy Niemiec i zwierzchnictwo USA nad ich siłami zbrojnymi w tym ZSSR/Rosji!!!.
  Ten akt istnieje i jest ważny po dzień dzisiejszy bo nikt do z sygnatariuszy nie anulował. "Kanzler Akt" /"Chancellor act" z 25 maja 1946 roku o wasalizacji Niemiec do 2099 roku!!! http://cs628127.vk.me/v628127721/1c8c7/dM-Ugxvr0VA.jpg Nieoficjalnie to generał Martin E. Dempsey Przewodniczący Kolegium Połączonych Szefów Sztabów i najwyższy rangą oficer w całych Siłach Zbrojnych Stanów Zjednoczonych zgodnie z obowiązującym do 2099 roku tym "Kanzler Akt" i jako nadzorca Bundeswehry, i reszty sił zbrojnych Niemiec o czym ten akt wspomina podjął decyzję o blokadzie Schengen, czyli granic w JEWUE. Także zgodnie z tym aktem Niemcy dopiero po 2099 roku mogą starać się o zwrot swego złota(o ile jeszcze jest w Forcie Knox, co jest wątpliwe) i o ile jeszcze do 2099 roku Niemcy będą istniały, ponieważ są na drodze zamienienia się w Wielki Kalifat Niemiecki. Tu macie oryginał "Kanzler Akt" / "Chancellor act" z Biblioteki USA...!!! TRIAL I THE MAJOR WAR CRIMINALS BEFORE THE INTERNATIONAL

  MILITARY TRIBUNAL

  NUREMBERG

  14 NOVEMBER 1945 - 1 OCTOBER 1946' This volume is published in accordance with the
  direction of the International Military Tribunal by
  the Secretariat of the Tribunal, under the jurisdiction
  of the Allied Control Authority for Germany.
  https://www.loc.gov/rr/frd/Military_Law/pdf/NT_Vol-XII.pdf oraz tu http://crimeofaggression.info/documents/6/1946_Nuremberg_Judgement.pdf Holmberg v. Armbrecht
  327 U.S. 392 (1946)Annotate this Case
  Syllabus Case
  U.S. Supreme Court

  Holmberg v. Armbrecht, 327 U.S. 392 (1946)

  Holmberg v. Armbrecht

  No. 505

  Argued February 1, 1946

  Decided February 25, 1946

  327 U.S. 392
  CERTIORARI TO THE CIRCUIT COURT OF APPEALS FOR THE SECOND CIRCUIT Całość pod linkiem: https://supreme.justia.com/cases/federal/us/327/392/case.html TWO HUNDRED AND SEVENTEENTH DAY
  Monday, 30 September 1946 http://avalon.law.yale.edu/imt/09-30-46.asphttps://www.loc.gov/rr/frd/Military_Law/pdf/NT_Vol-XIV.pdf
 • @@@!
  Nie Berlin tylko Waszyngton, bo Berlin też jest tylko stolicą amerykańskiego protektoratu w Europie, czyli Niemiec, podbitych przez USA w 1945r. Unia Europejska jest instytucja założona pod naciskiem USA i realizująca interesy USA. Unia Europejska powstała jako cześć kolonizowania Europy przez USA, m.in. Planem Marshalla. Oficjalny amerykański dokument z 1951r. Mutual Security Act U.S. Government Publishing Office (strona 373):
  https://www.gpo.gov/fdsys/pkg/STATUTE-65/pdf/STATUTE-65-Pg373.pdf Fragment dotyczący federalizacji Europy (czyli likwidacji państw narodowych w Europie) na pierwszej stronie (373) mniej więcej 3/4 od góry. Berlin to tylko chłopiec na posyłki Waszyngtonu. To co widać teraz w Europie to zewnętrzne symptomy walki o wpływy w Europie miedzy USA a Chinami. Do tej pory Europa była kolonią USA (od tzw. "pomocy" Planem Marshalla).
  Dla zadłużonych i upadających tak gospodarczo jak i militarnie USA korzystne są 2 scenariusze:
  1. Powstają Stany Zjednoczone Europy sterowane z Waszyngtonu (zgodnie z amerykańskim dokumentem Mutual Security Act z 1951r).
  2. Unia Europejska się rozpada i dzięki temu nie wpada jako całość w strefę wpływów Chin. Pozostaje pytanie po której stronie stanie Rosja.
  Jeśli Chiny urosną za mocno, naturalny będzie sojusz Rosji z USA.
  Wtedy Rosja uda, że atakuje kraje bałtyckie, a USA będzie udawało, że je broni i sprowadzi wojska do Europy, które w rzeczywistości będą wojskami okupacyjnymi. Tak jak podczas II wojny światowej, USA podzielą się wpływami z Rosją, po to żeby uniknąć przejęcia wpływów przez Chiny.
  http://www.wykop.pl/link/3086119/ue-to-agentura-usa-w-europie-potwierdzenie-w-historii-planu-marshalla/
 • @@@!
  https://www.gpo.gov/fdsys/pkg/STATUTE-65/pdf/STATUTE-65-Pg373.pdf
 • @@@!
  Do roku 2099 każdy kolejny kanclerz Republiki Federalnej Niemiec musi podpisać mocarstwom okupacyjnym (Stanom Zjednoczonym, Wielkiej Brytanii i Francji) dokument zwany potocznie der Kanzlerakte! Kto pociąga za sznurki Angeli Merkel? Czyją marionetką jest kanclerz Niemiec? https://youtu.be/bUKcPsIowfw Już samo wyznanie Egona Bahra (sekretarz kanclerza w latach 1969-1972) z 2009 roku o konieczności podpisania przez Williego Brandta w 1969 r. "wiernopoddańczych pism" mocno te domysły uwiarygodnia: Brandt war empört, dass man von ihm verlangte, »einen solchen Unterwerfungsbrief« zu unterschreiben. a przedstawiane są jeszcze inne przesłanki. To że Niemcy są podporządkowane USA było widoczne bardzo mocno w latach 90tych. Przykładowo tak jak media w PL chodzą na pasku Niemiec tak w Niemczech propaganda pro USA aż się wylewała z TV. Niemcy zaczęli nawet przyjmować po części "amerykański styl życia" Ramstein nawet napisał piosenkę "We all livin in America - it's wunderbar" :) ..Co do Merkel - akurat za jej rządów było znaczne odwrócenie się od ameryki - i próbowała ona odzyskać teren ten nie zajęty jeszcze przez USA. Owe afery podsłuchowe i próba ograniczenia wojny informacyjnej przez nie wpuszczenie Googla (w Niemczech nie ma streetview), nakaz używania Linuksa w urzędach zamiast Windowsa który szpieguje itd. oraz m.in. najściślejsza współpraca z Rosją od bardzo dawna (Nord Streamy, współpraca gospodarcza itd.) pokazywały jasno, że Niemcy chcą wyzwolić się spod buta USA. W bardzo wielu landach (nie wiem czym to jest spowodowane ale pewnie odwróceniem medialnej propagandy) kultuje przeświadczenie, że to USA i Wlk Brytania to główny wróg osłabiający potęgę Niemiec i okupant. Niemcy np. na północy i północnym zachodzie bardzo niechętnie mówią w j.angielskim (mimo że doskonale go znają i rozumieją) bo uważają to za język okupanta.
  Pytanie też dlaczego Niemcy próbując jasno i wyraźnie odbudować swoje imperium ,nie robią tego na płaszczyźnie militarnej - tu by się teoria zgadzała -bo jeżeli jest trafna to najprawdopodobniej mają zakaz w tym sektorze - dlatego skupiły się na wojnie informacyjnej, ekonomicznej i politycznej (Unia Europejska, Euro - które jest tworem politycznym umożliwiającym wykupywanie upadłych przez tę politykę krajów - bez jednego wystrzału - patrz Grecja) To co mówi dr Brzeski jest prawdą, bo to Niemcy od pewnego czasu bardzo silnie starają się odbudować swoje mocarstwo i wygrać wszystko wszędzie tam gdzie USA i Wlk Brytania nie ingeruje. To co się dzieje z uchodźcami teraz i polityka Merkelowej - może dzięki wywiadowi USA amerykańscy żydzi - pociągający przecież sznurkami w Waszyngtonie - przedstawili jej ultimatum - bo haków na nią szczególnie z jej przeszłości jest sporo. Ale równie prawdopodobną a może nawet bardziej - teorią jest ta wyrażona przez Stanisława Michalkiewicza - że ten kryzys jest specjalnie i świadomie sprowokowany przez Merkelową - by przeprowadzić zmiany społeczne na terenie Niemiec i wyleczyć Niemców z wirusa poprawności politycznej - tak by przypomnieli sobie, że nacjonalizm Niemiecki jest czymś dobrym. Za tą teorią przemawia fakt, że praktycznie wszyscy politycy lewicowi Niemieccy włącznie z Merkel przyznawali przez ostatnie 2 lata, że polityka multi-kulti to był błąd i ogromna porażka. Teraz jednak są pro uchodźcy i Wolfgang Schäuble jasno powiedział że dla Niemiec jest taki kryzys jak najbardziej na rękę. Za tą teorią stoi też fakt, że w sylwestrową noc owe molestowania były identyczne i w bardzo podobnych miejscach w całych Niemczech - więc albo Niemiecki wywiad nie panuje nad własnym krajem albo to właśnie on zorganizował te ekscesy. Za drugą opcją przemawia fakt, że Niemiecka policja miała rozkaz 'nie interweniować'.
 • @@@!
  Members of Congress even tried to get language in the statement of purpose for the original Marshall Plan bill of 1948 explicitly declaring that it was the policy of the United States to encourage the economic unification and the political federation of Europe.In the end, language calling for the development of economic cooperation was included instead. The next year, the “political federation” amendment was pursued again, with the result being the addition of the sentence: “It is further declared to be the policy of the people of the United States to encourage the unification of Europe.” By 1951, Congress finally came out and said it openly, with a clause included in the 1951 Mutual Security Act stating that its purpose was “to further encourage the economic unification and the political federation of Europe.” Dokument Mutual Security Act U.S. Government Publishing Office (strona 373):
  https://www.gpo.gov/fdsys/pkg/STATUTE-65/pdf/STATUTE-65-Pg373.pdf
  Fragment dotyczący federalizacji Europy (czyli likwidacji państw narodowych w Europie) na pierwszej stronie (373) mniej więcej 3/4 od góry.
 • @@@!
  http://www.wykop.pl/ramka/3086119/ue-to-agentura-usa-w-europie-potwierdzenie-w-historii-planu-marshalla/
 • @@@!
  Brexit Is Really a Vote Against Washington Control Over Europe http://www.wykop.pl/ramka/3086119/ue-to-agentura-usa-w-europie-potwierdzenie-w-historii-planu-marshalla/
 • Polko Polaku podpisz petycję! (ja z Żoną już to zrobiliśmy)
  Polska będąc w Unii Europejskiej zamiast się bogacić to biednieje. Ze względu na nadużycie Unii Europejskiej tj. ingerencja w wewnętrzne sprawy Polski, narzucanie kwot imigrantów (większość Polaków mówi zdecydowanie najeźdźcom NIE, a media publiczne to ignorują lub przekłamują, lub nie pokazują wszystkiego), znieważanie Polski na arenie międzynarodowej, fałszywe wybory w Polsce (też jest ich sprawką), wysokie podatki, niszczenie i sprzedawanie obcym polskiego kapitału, manipulacje przeciw Polakom, rozbudowany nepotyzm, brak poszanowania ludzkiego życia (aborcja), przeważająca ilość kapitału zagranicznego (banki, supermarkety, firmy). Polska przecież jest w Grupie Wyszechradzkiej. Nie musi być w EU, skoro ma więcej strat niż zysków. Jak Polska wyjdzie z EU, to powinna zmienić polskie godło na to, które było przed przewrotem majowym. Zmianie powinno ulec także hymn Polski (z Mazurka Dąbrowskiego na Rotę), kapitał zagraniczny wyzerować, ogłosić neutralność Polski, zmiana ustroju z systemu parlamentarnego na system prezydencki lub monarchia prezydencka (zależy, co będzie korzystne), wyjście z ONZ, Amerykanie mają się wynieść z Polski, jeden wspólny podatek 10% (tzw. dziesięcina), likwidacja podatku dochodowego, rozwijanie polskiej gospodarki. Polko Polaku podpisz petycję! (ja z Żoną już to zrobiliśmy) Petition to: prezydent Rzeczpospolitej Polskiej - Andrzej Duda
  "Polacy, którzy są zaniepokojeni dużą ingerencją Unii Europejskiej w sprawy Polski (zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne), zwracają się z prośbą do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy o przeprowadzenie ogólnonarodowego referendum konstytucyjnego w sprawie wyjścia Rzeczpospolitej Polski z Unii Europejskiej." http://www.petitiongo.org/en/petition/referendum-w-sprawie-wyjscia-z-unii-europejskiej
 • @@@!
  Media piszą o fałszowaniu podpisów pod petycją o powtórzenie referendum Brexit!...Pomimo że w Wielkiej Brytanii podpisywać petycje mogą tylko jej obywatele, pod wnioskiem o powtórzenie referendum w sprawie dalszego członkostwa Zjednoczonego Królestwa w UE podpisali się obywatele różnych państw świata - pisze brytyjska The Guardian. Według danych gazety, petycję podpisują mieszkańcy Islandii, Kajmanów, Tunezji oraz innych. Jednocześnie w artykule podkreślono, że w niektórych przypadkach liczba głosów z poszczególnych państw kilkakrotnie przekracza liczbę ich ludności. Około 39 tys. podpisów pod żądaniem powtórzenia referendum złożyli rezydenci Watykanu, „chociaż liczba ludności tego mikropaństwa wynosi około 800 osób". Komisja ds. petycji w brytyjskim parlamencie potwierdziła, że odnotowano już 77 tys. przypadków fałszowania głosów. Wszystkie fałszywe podpisy zostaną usunięte obiecują urzędnicy. „Jest oczywiste, że ta petycja ma duże znaczenie dla wielu ludzi" poinformowała szefowa komisji Helen Jones dodając, że machlojki związane z podpisami „podważają proces demokracji parlamentarnej". Parlamentarzyści uważają, że jednym ze sposobów rozwiązania tego problemu będzie ustalenie tożsamości osób, chcących podpisać się pod petycją.
 • @kula Lis 66 12:32:10
  Dziękuję za tak wyczerpujące komentarze , wskazujące na powagę problemu , jakim jest przyszłość i teraźniejszość U E .
  To rzecz niebagatelna : 1000-letnie rzesze upadają prędzej czy później , niczym domki z kart.

  Plan i dominacja niemiecko-francuska , nie wypaliły tylko dlatego , że nie liczono się z opinią publiczną, że unikano sensownej debaty wewnątrz Unii , że zasada pomocniczości , odkąd my jesteśmy , odkąd przystąpiliśmy , jest tylko zawracaniem doopy. Zwyciężyła koncepcja ręcznego sterowania, przez osobistości nie mające demokratycznego umocowania.

  Brexit był niezwykle potrzebny , by uzmysłowić karłom ich nikczemną małość. Co popsute , musi być w naprawie lecz nie w rękach Wuja Sama.

  Czy proponowany , konkurencyjny koncept powołania Konfederacji Wolnej Europy ma sens - ja nie wiem.
  Na razie. Zbyt wiele wiedzy , skrzętnie ukrywanej przed opinią publiczną. Zdaje się potraktowano Europejczyków , jak stado baranów , którymi wolno - jak chce się - kręcić.

  Dziękuję , pozdrawiam Kulo Lisie.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930